2016 Yılında Türkiye’de Düzenlenen Festivaller

Sıcacık güneş yavaş yavaş da olsa yüzünü göstermeye başlamışken, ufaktan festival planları yapılmaya başlanmalı diye düşünüyorum. Geçen sene çok güzeldi; Babylon Soundgarden, One Love, Parkfest, Before Sunset ve dahası. Daha bir sürü gidemediğim festival kaldı kalbimde, onlara da bu sene gitmeyi planlıyorum bakalım. Şimdiden bol danslı festival planları yapanlara bu yazımda 2016 yılında özellikle İstanbul’da ve İzmir çevresinde düzenlenen festivalleri önerdim. “Öff bu kadar az mı” diye üzülmeyin, bunlar sadece önceden açıklananlar 🙂

Sound Ports Festival

cisetta-2016-turkiye-festival-sound-ports-istanbul

İstanbul ve Tel Aviv’in müzik kültürlerini yansıtmayı planlayan Sound Ports Festival Tel Aviv’de 9-12 Mart, İstanbul’da ise 10-13 Mart tarihleri arasında düzenleniyor. Arkaoda’da Açılış Partisi ile başlayıp festival şehrin pek çok farklı noktasına uğrayacak.

Facebook Event

XJAZZ Festival

cisetta-2016-turkiye-festival-xjazz-festival-istanbul

2015 senesinde tanıtım etkinlikleriyle start veren XJAZZ Festival oldukça güzel bir organizasyon. Bu sene 13-17 Nisan tarihlerinde Babylon Bomonti, indigo, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, COOP, Kloster gibi şehrin en gözde mekanlarında hem dünyada hem ülkemizde başarısını duyurmayı başarmış sanatçıları dinleme imkanı bulabilirsiniz.

Facebook Event

Magic Break 2016

cisetta-2016-turkiye-festival-magic-break

Bahar tatili olsa da olmasa da Magic Break’i dört gözle bekleyen pek çok kişi şimdiden gün saymaya başladı. 21-22-23 Nisan tarihleri arasında 11.senesini Alanya’da Pegasos Resort Hotel‘de kutlayacak olan festivalde Flux Pavilion, Stephan Bodzin, Wankelmut, Louisahhh!!! gibi sevilen DJ’ler kabine geçiyor olacak. Bu sezon DJ performanslarına ek olarak yoga gibi çeşitli aktiviteler de düzenleniyor. Her sene olduğu gibi odalar hızlıca tükendiğinden gitmek isteyenler elini çabuk tutmalı.

Facebook Event

SELEKT Festival

cisetta-2016-turkiye-festival-selekt-festival-istanbul

Her etabında müzik aşıklarının kulaklarını bayram ettiren SELEKT Festival, 7 Mayıs Cumartesi akşamına şimdiden hazır. Ancak henüz mekanlar ve line-up açıklanmadı. Bu konu hakkındaki gelişmeleri takip etmek için etkinlik sayfasına bakabilirsiniz.

Facebook Event

Parkfest 2016

cisetta-2016-turkiye-festival-parkfest-istanbul-kucukciftlik-park

Geçtiğimiz sene oldukça başarılı bir organizasyona imza atan Parkfest, 15 Mayıs‘ta sahnede Azealia Banks, Riff Cohen, Jain, Hey Douglas ve Gökçe Kılınçer’i ağırlıyor. Biletler şu an 70 TL – avantajlı dönemden sonra artacak. Konserlerin dışında festivalde ilginç tasarım dükkanları da ilgi çekiyor.

Facebook Event

Cappadox Festival 2016

cisetta-2016-turkiye-festival-cappadox

19-22 Mayıs 2016‘da gizemli masallar diyarı Kapadokya’ya bir festival kapsamında gitmek nasıl olurdu? Bunu deneyimlemek için Cappadox güzel bir seçim olabilir. Festival Uçhisar, Göreme ve çevresinde düzenleniyor. Müzik, Çağdaş Sanat, Gastronom ve Açık Hava olarak dört konseppten oluşan festivalde Ceylan Ertem, Gevende, Karsu ve Erik Truffaz Quartet gibi isimler sahne alıyor. Biletlerinizi Biletix üzerinden “Gezgin” ya da “Kaşif” paketlerinden birini seçerek satın alabilirsiniz.

Facebook Event

Chill-Out Festival İstanbul & Bodrum 2016

cisetta-2016-turkiye-festival-chill-out-istanbul-bodrum

Türkiye’nin belki de en güzel festivallerinden biri olan Chill-Out’ın İstanbul ve Bodrum etapları için etkinlikler duyuruldu bile. Caz’dan house’a kadar pek çok müzik çeşidini line-up’larında görmeye alışkın olduğumuz festivalin İstanbul ayağı Lifepark‘da 28-29 Mayıs, Bodrum ayağı ise 23-24 Temmuz tarihlerinde Xuma Yalıkavak‘ta gerçekleşecek. Biletleri Biletix’ten temin edebilirsiniz – şu an avantajlı dönem geçerli.

Facebook Event for İstanbul Facebook Event for Bodrum

Babylon Soundgarden

cisetta-2016-turkiye-festival-babylon-soundgarden-kilyos

Geçtiğimiz sene Babylon Kilyos‘ta düzenlenen Soundgarden 4 Haziran‘da yine aynı yerde. Güneşin ve doğanın tadını çıkarırken bol bol dans edeceğiniz etkinliğin line-up ve detaylarının bir kısmı açıklandı. Milky Chance, Jamie Woon, Büyük Ev Ablukada ve Oscar and The Wolf etkinliğin öne çıkan isimlerinden. Biletlerin 100 – 145 TL arasında değişiyor.

Facebook Event

One Love Festival

cisetta-2016-turkiye-festival-one-love-parkorman

Her sene olduğu gibi bol danslı ve keyifli geçmesi beklenen ve 15. kez düzenlenecek olan One Love Festival, 17 Temmuz 2016’da Parkorman’da müzik sevdalılarını ağırlamaya hazırlanıyor. Line-up ve diğer detayların önümüzdekü günlerde açıklanması beklenirken, 1. avantajlı dönem biletleri şimdiden Biletix üzerinden satışa sunuldu.

Facebook Event

Electronica Festival İstanbul & Çeşme

cisetta-2016-turkiye-festival-burn-electronica-istanbul-cesme

Electronica Festival’i herkes bilir sanırım. Özellikle geçtiğimiz yaz Çeşme’de Seth Troxler, Eli & Fur, Daniel Bortz, Re.You gibi isimleri ağırlayan festival 5-6 Temmuz‘da Çeşme’de, 13-14 Ağustos‘ta ise İstanbul’da düzenleniyor, bakalım bu sene kimler var line-up’ta! Detaylar için festivalin Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

Facebook Event

2 thoughts on “2016 Yılında Türkiye’de Düzenlenen Festivaller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir