Big Burn Istanbul 2019 Rehberi

Yazın en sevilen günlerine çok az kaldı! 26-27-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan Big Burn Istanbul 2019, birbirinden başarılı isimleri bu sene ilk defa Woodyville Treehouses Şile’de ağırlamaya hazırlanıyor!

Bu sene yeni yerinde harika bir müzik programıyla katılımcılarını ağırlayacak olan Big Burn Istanbul 2019 hakkında merak ettiklerinizi bu rehberde derledim. Gelin festival detaylarına birlikte göz atalım!

Bu zamana kadar açıklanan isimler:

Adiel, Antigone, Be Svendsen, Behrouz, Carlita, Claptone, Damian Lazarus, David Mayer, Dubfire, Francesca Lombardo, Guy Gerber, Ilario Alicante, Joachim Pastor (live), Len Faki, Marco Resmann, Matthew Dekay, Mind Against, Monoloc, N’to (live), Nastia, Oceanvs Orientalis, Peggy Gou, Recondite (live), Ruede Hagelstein, Stephan Bodzin (live) ve Worakls ??

Festival kapsamında set başına geçecek bütün isimler ve detaylı müzik programı için takipte kalın.

Festival biletinizi satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

PS: BURN Enerji İçeceği kutularında yer alan siyah açma halkalarındaki şifrelerle biletlerinizi 60tl’ye kadar indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Festivalde Öne Çıkan İsimler

House’un karizmatik ve gizemli prensi Claptone, uzun bir süredir müzik dünyasını kasıp kavuruyor. Hem şarkılarıyla hem de özgün tarzıyla müzik sevdalılarının dikkatini çeken sanatçı kariyeri boyunca pek çok ödüle de layık görüldü. House müziğin maskeli şövalyesi Claptone’un performansına mutlaka tanık olmalısınız.

Her setinde farklı bir hikayeye davet eden eşsiz tarzıyla Damian Lazarus, şehrimize sık sık gelen isimlerden biri. İstanbul’un Karadeniz kıyılarında bu kez bambaşka bir hikaye ile bizlerle buluşmaya hazırlanan Lazarus, son zamanlarda daha da popüler hale gelen Day Zero partilerinin de yaratıcısı olarak tanınıyor.

Sınırların ve kuralların ötesine uzanan düşünme biçimini prodüksiyonlarına yansıtan David Mayer, techno ve house arasında gidip gelen tarzıyla Şile’de gerçekleşecek olan Big Burn Festival 2019 kapsamında sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. David Mayer ile bol bol dans etmeye hazır olun!

Big Burn Istanbul 2019 kapsamında sahne alacak olan Dubfire minimalist techno alanında öne çıkıyor. Dubfire, eşsiz yeteneği, tarzı ve prodüksiyonlarıyla yaptığı işi mütemadiyen geliştiriyor ve daha iyi yerlere getiriyor. HYBRID adlı canlı şovuyla özgün bir tarzı olduğunu kanıtlayan Dubfire’ı mutlaka dinleyin!

Başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği canlı performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken Guy Gerber’ı, aslında “What To Do” adlı parçayla daha da tanıyıp kalbimizde özel bir yere yerleştirdik! Hatta &ME ile ortaya çıkardığı remix çok daha özel ve güzel. Techno müziğin en derinlerine kadar inmemizi sağlayan setleriyle eşsiz bir yeteneği olduğunu kanıtlayan Guy Gerber’ı dinlemeye hazır mısınız?

Oceanvs Orientalis, uzun bir süredir yerini korumayı başaran sanatçılardan biri. Türk kültürü ve dünyada var olup giden müzikal tarihçeden esinlenip ortaya harika prodüksiyonlar çıkaran sanatçı bu zamana kadar pek çok başarılı işe imza attı. Her şeyin Doğu kültüründen geldiğini düşünen sanatçı, dünyanın dört bir yanında birbirinden büyüleyici performanslar sergiliyor.

Global müzik dünyasında Behrouz gibi özel ve eşsiz bir ismi dinlediyseniz kendinizi şanslı sayabilirsiniz: saatlerce süren performanslarında bile asla ilk dakikada sergilediği enerjisini ve havasını kaybetmeyen Behrouz’un dünyasında kurallara, bilindik melodilere ve dahasına asla yer yok. House ve soul müziğin buluştuğu, farklı dünyaların kapıları aralandığı Behrouz’un dünyasıyla tanışmak isterseniz festival sırasında set başına geçeceği saatleri şimdiden not edin.

Son zamanlarda “Starry Night” gibi parçalarıyla daha da öne çıkmaya başlayan Güney Kore doğumlu ve Berlin menşeli Peggy Gou, sahip olduğu kültürel bilgi ve deneyimini müziğine başarıyla yansıtıyor. Yaşadığı ve gördüğü farklı şehirlerin kimyasını performanslarına başarıyla yansıtan sanatçı 2016 yılında “September War” adlı ilk EP’sini çıkardı. Peggy Gou, müzikal dünyasında başarıya doğru giden basamaklarını hızla tırmanmaya devam ediyor.

Mind Against, kimi zaman hipnotize eden güçlü techno ağırlıklı setleriyle ön plana çıkmayı başaran isimlerden. Tale of Us ve Art Department gibi isimlerle iş birlikleri de yapan duo, prodüksiyon ve setlerinde farklı dünyalara ait melodileri birbiriyle buluşturmaktan asla çekinmiyor.

Global techno dünyasının en önemli isimlerinden biri olan yetenekli ve bir o kadar da başarılı Len Faki de Big Burn Istanbul 2019 kapsamında set başına geçecek isimlerden. Techno müzik severler festival sırasında Len Faki’nin performansına mutlaka tanık olmalı!

Performansı sırasında asla yerinde duramayan enerjik Ilario Alicante, tam anlamıyla “clubber” bir sanatçı! Techno ağırlıklı setleri ve prodüksiyonlarıyla hayranlarının başını döndüren Alicante, dünyanın dört bir yanında önde gelen kulüp ve festivallerde techno sevdalılarıyla buluşmaya devam ediyor.

Ukraynalı yetenekli sanatçı Nastia, hiçbir müzikal eğitim almadan başarıya doğru uzanan merdivenleri hızla tırmanmayı başarmış bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Kendi imkanlarıyla ve edindiği deneyimlerle bu noktaya gelmeyi başaran Nastia, kendine has tarzıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Konaklama

Festival Şile tarafında gerçekleşeceği için kesinlikle konaklamanızı ayarlamanızı öneririm. Bu yıl ilk defa Şile’de gerçekleşecek Big Burn Istanbul’da deniz ve müzikten hiç kopmak istemeyenler için kamplı biletler satışta.
Kamp + Kombine biletlere bugece.co ve BUGECE APP’ten ulaşabilirsiniz.

Kendi çadırınızı getirmeyi düşünmüyorsanız festival kapsamında sunulan bungalov seçeneklerine mutlaka göz atın. Bungalovlara göz atmak ve detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Big Burn Istanbul 2019’a Nasıl Gidilir? Woodyville Treehouses Şile’ye Nasıl Gidilir?

Özel Araçla Şile’ye Ulaşım

Festival bu sene Şile’de gerçekleşiyor. İstanbul – Şile arası yaklaşık 70-80 kilometredir, özel aracı olanlar bu mesafeye göre yolculuklarını planlamalı ve yola çıkmalı. Özel araçla Şile’ye gelirken 1. ya da 2. köprü üzerinden Şile tabelasını, TEM üzerinden ise Sarıgazi – Şile yönünü takip edebilirsiniz. Festival alanına rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlamak için Yandex Navigasyon üzerinden rota oluşturmanızı tavsiye ederim.

Toplu Taşıma ile Şile’ye Ulaşım

Özel aracınız yoksa Üsküdar ve Harem tarafından Şile’ye giden İETT ve Şile-Ağva Üsküdar Turizm otobüsleri sizin için ideal bir seçenek olabilir. Şile’ye otobüsle yolculuk yaklaşık 1 buçuk saat, İETT otobüsleri ile ise yaklaşık 3 saat sürüyor, yola çıkmadan önce mutlaka trafik durumunu kontrol edin. Üsküdar’dan Şile’ye 139 ve 139A numaralı 2 ayrı İETT hattı mevcut.

Warm Up for Big Burn Istanbul 2019

Festival öncesi ısınma turları niyetine Spotify‘da bu sene de nefis bir çalma listesi de hazırladım! Keyifli dinlemeler ve Big Burn Istanbul 2019‘da görüşmek üzere!

Big Burn Istanbul 2018 Aftermovie

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir