Büyüteç: Seekae @ Babylon Bomonti

Geçtiğimiz günlerde yeni sezona yeni mekanıyla merhaba diyen Babylon ailesi, 19 Eylül Cumartesi akşamı Seekae’i Babylon Bomonti sahnesinde ağırladı.

John Hassell, Alex Cameron ve George Nicholas’dan oluşan Sydney bazlı elektronik müzik grubu Seekae, 2006 yılından beri müzik çalışmalarına devam ediyor. “The Sound Of Trees Falling On People”, “+Dome” ve en son yayınlanan “The Worry” adlı albümleri oldukça dikkat çekti.

cisetta-babylon-seekae

Yarısını yakaladığım konserde atmosfer gayet güzeldi. Kalabalık kendi halinde neşeli halde dans ediyordu ve gerçekten eskisinden daha geniş ve güzel bir sahneye sahip Babylon. Seekae gerçekten cool bir grup olmaya aday. Kullandıkları enstrümanlar, tarzları ve müzikleri de cabası.

Her kapanış parçası güzel ve etkileyicidir ancak Seekae’in kapanışı beni benden aldı. Super Mario melodilerinden oluşan parçayla dinleyicileri coşturmasını bildiler ve parçanın bitiminde herkese geldikleri için teşekkür edip güzel bir gece olduğunu ifade ettiler.

Sırada Daedelus vardı.

cisetta-babylon-daedelus

2001 yılından beri müzik dünyasında aktif olan Los Angeles bazlı DJ ve prodüktör müziğine çoğu zaman hip-hop, elektronik ve barok melodileri yansıtıyor.

Seekae sahneden indiği an başlayan müziğin ilk nereden geldiğini anlamadım. Sahnenin sol tarafında kurulan seti geç gördüğüme gerçekten üzüldüm çünkü Daedelus gerçekten setine mükemmel bir giriş yaparak başlayıp bütün kalabalığı kendine çekmeyi başardı. Özellikle Boiler Room setinden aşina olduğum DJ, tarzına ve müziğine yakışır bir performans gösterdi. Hele çalarken arada durup durup yaptığı mimikler çok tatlıydı.

Özetlemek gerekirse, Cumartesi gününe yakışır bir geceye ev sahipliği etti Babylon. Seekae ve Daedelus gibi pek çok başarılı isim bu sezon Babylon Bomonti sahnesinde performans sergileyecek, şimdiden bir liste yapmak ve yeni mekanı görmeniz şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir