Gittiğinde Uğra! | Marmaris

Yıllardır Marmaris’e gidip gelen biri olduğum için kendimi oranın yerlisi gibi hissediyorum. Gerek güzel koyları, gerek sahip olduğu yaşam kalitesiyle benim hep vazgeçilmez şehirlerimden biri oldu. Malum hala tatil sezonundayız, olur da yolunuz Marmaris’e düşerse uğramak isteyebileceğiniz birkaç yer önerisinde bulundum.

BONO GOOD TIMES

cisetta-gittiginde-ugra-marmaris-bono-good-times

BONO’nun merkezde ve marinada olmak üzere 2 adet şubesi bulunmakta. Sahilde turlama sevdalılarının son durağı olarak da sayılan BONO, misafirlerine güzel ve rahat bir ortam sağlıyor. Ne zaman gitsem her daim güler yüzlü ekibinin beni karşıladığı mekanda özellikle akşamüstü saatlerinizi bir kadeh kaliteli şarap ile renklendirebilirsiniz.

Bono Marina: Barbaros Cad. Yat Limanı – 0252 413 63 04
Bono Beach : Merkez Mah. Armutalan Köyü 207. Sk – 0252 412 21 48

YODA EAT-DRINK & CHILLOUT

cisetta-gittiginde-ugra-marmaris-yoda

Yemek alternatiflerinin çokluğu açısından mükemmel bir yer seçimi olsa da ben her seferinde tatlı yemeye gidiyorum Yoda’ya. Mekanın eleman, servis hizmeti ve yemek kalitesi deniz kenarında olmamasını bize unutturacak nitelikte. Bazen dans geceleri de düzenleniyor, olur da denk gelirseniz kaçırmamanız tavsiye.

Tepe Mah. Kubilay Alpugan Sok. No:5 – 0252 413 03 94

BACKSTREET GARDEN CLUB

cisetta-gittiginde-ugra-marmaris-backstreet-club

Gece hayatını ne kadar çok sevsem de buraya geldiğimde biraz farklı müzik tarzları ön planda, o yüzden hiçbir zaman çok fazla heyecanlandırmadı beni. Ne yazık ki çok fazla house müzik duyamıyorsunuz. Kulağınızı tırmalamayacak bir yer arıyorsanız Backstreet Garden’a gidebilirsiniz. Yıllardır Barlar Sokağı’na gittiğimde en sevdiğim yerdir kendisi. Aynı sokakta bir şubesi daha vardır.

Tepe Mah. 39. Sok. No: 123 – 0252 412 40 48

CASTLE BAR

cisetta-gittiginde-ugra-marmaris-castle-bar

Marmaris’i ayaklarınızın altına almak ister misiniz? Marina civarında bulunan bu bara biraz tepelere çıktıktan sonra varıyorsunuz. Geçen Şubat gittiğim de kapalıydı ama umarım hala öyle değildir, bir şansınızı deneyin. Mükemmel manzarasını aklınızdan çıkaramayacaksınız.

Tepe Mah. 37. Sokak No: 59 – 0252 412 81 39 / 0252 412 75 28

KAHVE DÜNYASI

cisetta-gittiginde-ugra-marmaris-kahve-dunyasi

Tipik bir kahve dükkanı diye gelip geçmeyin, o kadar güzel ve ferah bir konumda ki damla sakızlı Türk kahvenizi söylerken bu keyif hiç bitmesin isteyebilirsiniz. Yeri Bono’ya çok yakın esasen, marinanın sonuna doğrudur. Dondurmaları da şahanedir, bu da bonus tavsiye olsun.

Marmaris Marina Günlücek Yolu – 0252 412 96 00

2 thoughts on “Gittiğinde Uğra! | Marmaris

 • Merhabalar,
  Öncelikle belirtmem gerekir ki parmaklarım gayri ihtiyari tuşlarda ; belki daha önce bu tarz bir şeye hiç vakit ayırmadım.
  Ancak öyle ki siten ve yazdıkların gerçekten şahane, önerilerde görünce düşünmeden ve yine gayri ihtiyari hemen tıklıyorum.
  Marmaris ile ilgili yorumlarını ise tam vaktinde okudum. Bir çok önerinin nokta olması gibi , bilmek istemeyeceğim tek bir şeyden bahsetmiyor olman tam isabet ve büyük özellik.
  Umarım küçük de olsa sizleri motive edebilir uzun vakitlerce takip edebiliriz

  • Merhabalar, öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkürler 🙂 Umarım hazırladığım rehber size yardımcı olmuştur, bu tarz rehberleri paylaşmaya devam edeceğim, sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir