İnceleme: Burn Electronica Festival Istanbul 2016

Geçtiğimiz Cumartesi günü FG 93.7 tarafından düzenlenen ve Burn Energy ana sponsorluğunda Suma Beach‘de gerçekleşen Burn Electronica Festival 2016, uzun zamandır gittiğim en güzel etkinliklerden biri oldu.

cisetta-inceleme-electronica-festival-2016-sunset

gokhanmms ile yola çıktığımızda hava oldukça kötüydü ama bizde çok garip bir neşe vardı Minipax’te bile havaya rağmen eğlenmesini bilmiştik gündüz vaktinde 🙂 Alana vardığımızda çok fazla yağmur ve fırtına vardı ama daha girişte bize yağmurluk vermeleriyle bile sorunsuz geçeceğini anlamıştık.

cisetta-gokhanmms-electronica-festival

cisetta-burn-electronica-festival-ali-efe-dinc

Alana vardığımızda Efe Kantel ile başlayan set Moophy ve Ali Efe Dinç ile devam etti. Ali Efe Dinç festival daha yeni başlamasına rağmen oldukça güzel çaldı, daha gündüzden dans etmeye başladık deli gibi.

Güneş batarken Jack In The Box‘ı dinleyip Beach Stage’e koşturduk, Kilyos’ta güneş her daim ayrı güzel batıyor bunu hepimiz biliyoruz. Hava soğuk olmasına rağmen akşam saatlerine doğru herkes iyice keyiflenmişti. Durmadan manzara fotoğrafı çektim, doyamadım valla. Beach Stage’i şenlendiren Crew Love DJ’leri de gerçekten başarılıydı.

cisetta-burn-electronica-festival-suma-beach-sunset

Koşuşturmacada Gadi Mitrani’nin setini kaçırdım ama akşamüstü çalan isimlerden Sezer Uysal, Elekfantz, Alican ve Re.You inanılmaz güzel çaldı. Sezer Uysal ve Alican yine beklentilerimizi resmen karşıladı müzik anlamında! Elekfantz’ı ilk defa dinledim, ikilinin gerçekten harika bir enerjisi var, umarım tekrar şehrimize gelirler.

cisetta-suma-beach-electronica

cisetta-burn-electronica-festival-stage

Festival ile ilgili anlatılacak daha o kadar şey var ki; Dubfire‘dan tut Re.You‘a kadar festivalde performans sergileyen her sanatçının müzik ve dans dolu harika bir gün geçirmemizi sağladığını düşünüyorum. Yazın o kadar çok etkinlik iptalinden sonra böyle bir festivalin gerçekleşmesi hepimize ilaç gibi geldi sanırım. Festivali düzenleyen ekibe, performans sergileyen DJ’lere ve daha pek çok kişiye sonsuz teşekkürler <3

cisetta-burn-electronica-festival-2016-night

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir