İnceleme: Claptone @ Innpark

House müziğin maskeli efendisi Claptone İstanbul’u özlemiş olmalı ki, geçtiğimiz günlerde şehrimize tekrar gelip bizlere mükemmel bir gece yaşattı.

11 Aralık 2015 Cuma akşamı Say2Me Entertainment ve Innpark‘ın düzenlediği etkinlikte yeni çıkardığı albümü “Charmer” kapsamında turnede olan Claptone’un yanı sıra yerel elektronik müzik sahnemizden Harddirector, Emre Öğütçü, Sedef Kırmacı, Orçun Pakten, Mr. Pitch, Berk & Gökhan da performans sergileyenler arasındaydı.

cisetta-emre-ogutcu

Etkinliğe start veren isim Emre Öğütçü oldu, warm-up konseptinden sıyrılıp daha en baştan içerdeki insanları dans ettiriyordu açıkçası 🙂 İçerisi saat daha gece 12 olmadan kalabalıktı ve çoğu insanın heyecanla Claptone’un set saatini beklediği belliydi. Öğütçü kıpır kıpır tech-house’lar çalarak kalabalığın modunu yüksek tuttu.

cisetta-harddirector

Emre Öğütçü’den sonra kabine geçen isim Mustafa Uysal, bir diğer adıyla Harddirector oldu. Tam da Claptone’un set saati için sabırsızlanmaya başlamışken Harddirector çaldığı parçalarla kalabalığın moralini iyiden iyiye yükseltmişti. Seti sırasında dağıttı maskeler ise gerçekten büyük ilgi odağı oldu 🙂

cisetta-review-claptone-innpark

Saatler 1:45’e doğru geldiğinde Claptone büyük alkış ve çığlıklarla karşılandı resmen. Ben hiçbir performansına daha önce tanık olamamıştım, bir arkadaşım Çeşme’de onu dinleme fırsatı bulmuş evvelden ve çok eğlendiğini söylemişti. O yüzden beklentilerim yüksekti. Claptone beni hayal kırıklığına uğratmadı ve performansına en sevdiğim parçalarından biri olan “In The Beginning” ile başladı. Bunları takiben The Music Got Me, The Only Thing gibi yeni albümünde olan pek çok parçayı da duyma imkanına sahip olduk. Özellikle The Only Thing son zamanlarda büyük başarı elde etmiş bir parça olma özelliğine sahip. Bir ara eski favorilerimden Liquid Spirit‘i de çaldı 🙂

cisetta-claptone

Claptone’un performasına özellikle dikkatimi çeken çaldığı her parçayı kendisiyle özdeşleştirmesi ve bunu başarıyla dinleyici yansıtması. İyi bir gözlemciyseniz bunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Sanki o anda şarkıda anlattığı olay yaşanıyormuş gibi dinleyicilere gizemli el hareketleriyle anlatmaya çalışıyor. Bir anda ellerini havaya kaldırıyor, sonra kalabalığı işaret edip kendini gösteriyor. Maskesi gerçekten boş laf değil, bize resmen bir geceliğine de olsa masalsı bir dünya yaratıp hayaller kurduruyor. Yine gel, yine seni keyifle dinleyelim Claptone.

One thought on “İnceleme: Claptone @ Innpark

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir