İnceleme: Pozitif Fikirler – Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Paneli

Geçtiğimiz Cumartesi günü Gezisepeti olarak gokhanmms ile Pozitif Fikirler‘in Marmaris Ticaret Odası‘nda düzenlediği “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya” adlı paneldeydik. Pek çok değerli ismin konuşma yaptığı ve turizm, internet gibi sektörlerden katılımcıların çoğunluk gösterdiği panelde oldukça faydalı bir bilgi alışverişi yaptık açıkçası.

cisetta-siemens-murat-salman

Panelde konuşmacılar arasında Yrd. Doç. Dr. Senem Yazıcı (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi), Murat Salman (Dijital İletişim Uzmanı – Siemens), Tayfun Akdeniz (Whisky Travel – 90transfer.com), Öznur Güner ve Ata Kadirov (AmonRa, Holiday Check ve Tripadvisor Çözüm Ortağı – Satış ve Pazarlama Müdürü), Gökhan Köseoğlu ve Selin Köseoğlu (Pozitif Fikirler) ve son olarak Gökhan Memiş (Dijital Pazarlama Uzmanı – Gezisepeti) konuşma yaptı.

cisetta-gezisepeti-gokhan-memis

Senem Yazıcı bize internetin ve dijital dünyanın tarihini, Murat Salman kaostan doğan muhteşem düzenin sırrını ve sosyal medya ile Google’ın önemini, Tayfun Akdeniz yaşadığı girişimcilik deneyimini ve bugünlere nasıl geldiğini, Öznur Güner ve Ata Kadirov yorum portallarının yönetiminindeki ince detayları anlattı. Son olarak ise Pozitif Fikirler’in kurucu ortakları Gökhan Köseoğlu ve Selin Köseoğlu sosyal medyada pazarlama stratejileri ve yaratıcı reklam hakkında faydalı bilgiler verip Gezisepeti’nden Gökhan Memiş online ve offline satışlarda mobilin etkisinden bahsedip panelde konuşulan her şeyi derleyerek günü sonlandıran isim oldu.

cisetta-pozitif-fikirler-dijital-pazarlama-ve-sosyal-medya-paneli

Özellike İstanbul’da bu tarz panellere aşinayız ancak Marmaris’ye yapılması oldukça değişik ve bir o kadar da özel oldu denilebilir. Panelde konuşmacıların kazandığı deneyimlerden yola çıkarak dijital pazarlama ve sosyal medya konusunda bilgilerimizi tazeledik ve yeni şeyler öğrendik.

Pozitif Fikirler ve Marmaris Ticaret Odası’nın katkılarıyla düzenlenen panelin gerisi gelecek mi bilmiyorum ama umarım bu organizasyonu devam ettirirler. Hem katılımcılar hem de konuşmacılar oldukça sıcakkanlı ve işlerinde profesyonel insanlardı. Siz de bu konulara, dijital pazarlamaya, sosyal medyanın önemine ve gerekliliğine inanıyor ancak çok fazla bilgi sahibi değilseniz bu konularda eğitim veren panellere ve sunumlara katılmanızı mutlaka ama mutlaka öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir