İstanbul’da Sevdiğim Yerler

Hepimizin keyif yapmayı sevdiği, kahvesini beğendiği ve ortamından zevk aldığı yerler vardır. Ben de bu yazımda sizinle İstanbul’un saklı köşelerinde bulunan cafe ve restoranları yazacağım.

Ma’ide Cafe / Balat

cisetta-maide-cafe-balat

Son zamanlarda oldukça popüler olan Balat sokaklarında şirin tepsileri ve küçük ortamıyla göze çarpan Maide Cafe, Pazar gününüze layık bir mekan olacaktır. Maide çayı ve kahvaltısı oldukça güzel. Kahvaltı 20 TL.

Balat Mahallesi, Yıldırım Caddesi, No 26/A, Fatih, İstanbul
0532 216 91 38

Journey / Cihangir

cisetta-journey-cihangir

Senelerdir çoğu arkadaşımla (özellikle Gamze <3) ve gokhanmms gitmeyi tercih ettiğim mekan. Burada her an bir ünlüyle karşılaşmanız mümkün. Soğuk ev yapımı çayı, kahveleri ve farklı tatlarıyla öne çıkıyor. Kılıçali Paşa Mahallesi, Akarsu Caddesi, No 21/A, Beyoğlu, Istanbul 0212 244 89 89

Privato Cafe / Şişhane

cisetta-privato-cafe-galata

Ara bir sokakta huzurlu bir kahvaltı için ideal. Kahvaltısı kişi başı yanlış hatırlamıyorsam 40 TL, ancak örneğin 1 kişilik de alabilirsiniz 2 kişiyseniz, porsiyonları sadece daha küçük oluyor. Menemeni ve fıstık ezmesi çok leziz.

Şahkulu Mahallesi, Galip Dede Caddesi, Tımarcı Sokak, No 3/B, Beyoğlu, İstanbul
0532 763 56 70

2Cafe / Karaköy

cisetta-2cafe-karakoy

Buraya sadece 2 kez gittim ama çok memnun kaldım. Karaköy’ün kalabalıklığının aksine tam köşede olduğu için oldukça sakin ve sessiz bir ortama sahip olan 2Cafe’de kitabınızı alıp kendinize güzel bir kahve ısmarlayın.

Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Murakıp Sokak, No 5, Beyoğlu, İstanbul
0212 243 65 26

Urban

cisetta-urban-taksim

İstiklal Caddesi nasıl kalabalıksa, burası da bir o kadar ıssız ve huzur dolu. Lisenin hemen arkasında sol tarafta kalan Urban, arkadaşlarınızla harika vakit geçireceğiniz bir yer.

Kuloğlu Mahallesi, İstiklal Caddesi, Kartal Sokak, No 6/A, Beyoğlu, İstanbul
0212 252 13 25

Federal Coffee Company

cisetta-federal-coffee-company-galata

Açıldığından beri oldukça ses getirmiş olan Federal, özellikle freelance çalışanların müdavimi olduğu bir mekan. Hem soğuk hem de sıcak kahveleriyle beğeni toplayan Federal’in Çeşme’de de bir şubesi bulunuyor (Fly-inn Beach)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir