İzmir’in Gözdesi: Çeşme

Ağustos ayının son haftası İzmir’in en sevilen yerlerinden biri olan Çeşme’ye gittim. Çeşme’de neler yaptım, nerelere gittim hepsi bu yazıda.

Çeşme’de kaçırılmaması gereken birkaç etkinlik olduğunu duyduğumuzda ani bir kararla erkek arkadaşım Gökhan Memiş ile birlikte Çeşme’ye gitmeye karar verdik. AVIS‘ten uygun fiyata bir araç kiralayıp road trip yaparak gittik hem de. Hayatımın en güzel ve keyifli araba yolculuklarından biriydi sanırım.

cisetta-izmirin-gozdesi-cesme-yolculuk

Sabah 9 gibi yola çıkıp akşam 5 gibi Çeşme’ye vardığımızda daha soluklanmadan ilk durağımız Ilıca oldu. Sheraton Çeşme’yi gördünüz mü Ilıca’ya yaklaştınız demektir! Şehir merkezinden çok uzakta değil burası.b Plaja varır varmaz bizi meşhur Kumrucu Şevki ve şirin butik oteller karşılıyor. Ilıca termal bir merkez olarak kabul edildiği için biraz kalabalıktı. Koşa koşa denize gittik, bize engel değil ya! Şezlong fiyatları normalde çok pahalı değil ancak Sheraton’a yaklaştıkça artıyor. Biz kişi başı 10 TL verdik o da akşamüstü olduğu için. Kazıklamaya çalışan çok, dikkat edin 🙂

cisetta-izmirin-gozdesi-cesme-ılıca

Buradan sonra güneşi güzel bir yerde batırmalıydık. Vakit dardı. Tekrar merkeze gittik, rotamız Şahin Tepesi’ydi. Kime sorsanız gösteriyor, o yüzden tepelere çıkıp kaybolma endişeniz olmasın. Güneşin en güzel batışını buradan izleyebilirsiniz.

cisetta-izmirin-gozdesi-cesme-sahin-tepesi

Gece ise Sandival Alaçatı için Kokomo Beach’e gitmeden önce Alaçatı’nın merkezine gittik. Nasıl kalabalık! Çarşı’da sanırım defalarca kaybolduk. Alaçatı biraz daha pahalı ve turistik bir yer. Ama evler ve dükkanlar cıvıl cıvıl ve rengarenk. Huzur doldum.

Çeşme’de ulaşım en rahat kendi arabanızla olacaktır çünkü turistik beldelerin çoğu hep birbirinden ters yerlerde.

Ertesi gün tam bir Pazar keyfi yaşamak için Boyalık Plajı’na gittik. Burası da merkezden Alaçatı yönüne giderken beş dakikalık mesafede, minik bir tabelası var isminin yazdığı oradan girdiniz mi birkaç dakika içinde masmavi bir denize varıyorsunuz. Halk plajı olmasına rağmen gayet nezih ve sakin. Ayrıca plaja girmeden hemen öncesinde çok leziz pideler yapan bir yemek dükkanı var.

cisetta-izmirin-gozdesi-cesme-boyalikplaji

Çeşme’de son bir tane uğrayacağımız yer kalmıştı. Burası da merkeze biraz uzak kalan Azmak Koyu. Before Sunset Beach Closing Sessions için gittiğimiz koy, cennetten bir parça gibiydi adeta. Akşama kadar denizden çıkmak bilmedik, bir yandan da güzel müzikler dinledik.

cisetta-izmirin-gozdesi-cesme-before-sunset-beach

İki gün içinde gördüğüm ve gezdiğim yerler sayesinde Çeşme’yi kalbime altın harflerle kazıdım. Gitmeyen kalmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir