Kuzey Kıbrıs’ın En Gözde Mekanı: 3 Lounge

Masmavi denizi, keyifli iklimi ve daha pek çok özelliğiyle öne çıkan Kuzey Kıbrıs’ta gece hayatı denilince akla gelen mekanlardan biri olan 3 Lounge‘u mutlaka “ziyaret edilecekler” listenize almalısınız.

Geçtiğimiz aylarda gokhanmms ile gerçekleştirdiğimiz Kıbrıs seyahatinde tesadüfen buraya gittik: arkadaşımız Alican bir etkinlik kapsamında 3 Lounge adlı yerde çalacaktı. Açıkçası senelerdir Kıbrıs’a gidip gelen biri olarak burada house ve benzeri müzik dinleyebileceğim bir mekan bilmiyordum: konser ve benzeri etkinlikler yapan yerler var ama bu tarz bir yere hiçbir zaman denk gelmedim.

Burası Girne merkez tarafına oldukça yakın bir noktada kalıyor. İçeriği girdiğimiz an solda bizi karşılayan bar ile burayı daha ilk dakikadan sevmiştim. Siz de farklı tatlar denemeyi seviyorsanız 3 Lounge’un zengin kokteyl menüsünü görünce hayran kalacaksınız. Oradayken birkaç kokteyli deneme şansı buldum, en sevdiğim Cotton Candy Crush oldu, hem hafif hem hafif tatlı, tam bana göre.

Cotton Candy Crush – Only #at3 #signaturecocktail

3 (@3loungecyprus)'in paylaştığı bir gönderi ()

Etkinlikler

3 Lounge pek çok farklı konsept altında etkinlikler düzenliyor: Alican, Kerem Tekinalp, Maga, Damla Tek, Zone+, Vildan Gündüz, Mahmut Orhan, Furkan Kurt, Abdullah İnal, Deniz Kabu ve Wolfson gibi pek çok isim burada performans sergiledi.

Bayram tatilinizi Kıbrıs’ta değerlendirmek isterseniz mutlaka ama mutlaka 3 Lounge’a uğramalısınız. Bayram tatili kapsamında Guy Mantzur, Maga ve Wolfson set başına geçiyor olacak.

Facebook Event for Guy Mantzur Facebook Event for Maga Facebook Event for Wolfson

Mini Rehber

Kuzey Kıbrıs

Akdeniz’in ortasındaki eşsiz konumuyla dikkat çeken Kuzey Kıbrıs hem tarihi hem de kültürel açıdan oldukça zengin bir noktadır. Burada ister güneşin altında yazın tadını çıkarabilir ister önemli ve tarihi noktaları ziyaret ederek ülkeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. Lefkoşa ve Girne gibi popüler noktaları gezebileceğiniz gibi Karpaz gibi eşsiz manzaraya ve doğaya sahip yerleri de keşfe çıkabilirsiniz. Özellikle Karpaz tarafına gidecekseniz en azından bir yarım gününüzü oraya ayırmak isteyebilirsiniz, Kuzey Kıbrıs keşfedilmeyi bekliyor!

Girne

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘ne bağlı olan bu sahil kenti, Akdeniz‘in en güzel yerlerinden biri olarak kabul edilebilir nitelikte. Girne’de Girne Kalesi, Girne Limanı ve benzeri yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bunun yanı sıra Bellapais Manastırı’na çıkıp tarihi bilgiler edindikten sonra yanındaki restoranda manzaraya karşı keyifli bir akşam yemeği yemek isteyebilirsiniz. Planınız daha çok kumsalda vakit geçirmek üzerine kurulu ise özel plajların yanı sıra Alagadi Turtle Beach’i de listenize katmayı unutmayın.

Kuzey Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’nin pek çok noktasından uçak ile ulaşmak mümkün. Uçuş İstanbul’dan yaklaşık 1 saat 25 dakika sürüyor; İzmir ve benzeri yerlerden ise daha az sürmekte. Uçak biletleri genellikle ortalama fiyatlar arasında seyrediyor, eğer çok yoğun saatlere almaz ve gün içerisinde uçarsanız daha hesaplı olabilir. Bu arada mutlaka araba kiralayın: burada Türkiye’ye kıyasla kiralamalar daha hesaplı, bütçenize uygun bir yer mutlaka bulacaksınız.

2 thoughts on “Kuzey Kıbrıs’ın En Gözde Mekanı: 3 Lounge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir