Nightsession & VI Sunar: Hunter/Game @ Kastel

Son dönemlerde özellikle Gardens of God, Jonathan Kaspar ve Marino Canal gibi isimleri şehrimize getiren Nightsession ve Vision and Illusion ekibinin sıradaki konuğu: Hunter/Game! İtalyan menşeli ikili, 3 Aralık Cuma gecesi İstanbul’un en sevilen dans kulüplerinden biri olan Kastel İstanbul‘da set başına geçmeye hazırlanıyor. Gecenin diğer isimleri ise Koray Çalışkan, Ozan Yazgan ve Alex Macris!

Biletini Satın Almak İçin Buraya Tıkla!

Dağ, dağ yaşamı ve yaptıkları müzik… Farklı ilgi alanları nasıl bir araya gelebilirdi? Eski olsa da çok sevdikleri Massive Attack‘ın yeniden düzenlediği ve kökeni 1966’ya kadar dayanan “The Hunter Gets Captured by the Game” çalışma bir anda onlara ilham kaynağı olmuşa benziyor. Hunter vs game diziminden oldukça hoşlanan ve bunu dağ yaşamıyla bir şekilde bağdaştıran duo iki kelimenin arasına “/” koyarak daha da minimal bir hava kattıklarını düşünüyor. Bu isme karar vermeleri bile yaptıkları işe ne kadar önem verdiklerini ve bir o kadar da tutkuyla yaptıklarını gösteriyor bir açıdan.

Loft partilerden festivallere kadar farklı organizasyonlarda dinleyebileceğiniz Hunter/Game özgün tarzlarını en çok bu bahsi geçen gizli partilerde göstermeyi seviyor. Buna ek olarak kendileri “Just This” adlı dünyaca bilinen ve tanınan parti konseptinin de kurucuları. Tarzlarını tam olarak deep groove olarak tanımlasak da bu müziğin içinde zaman zaman elektronik ve pop dokunuşlarına da rastlamak mümkün… hatta öyle bir an geliyor ki performansları sırasında techno’dan aldıkları ilhamın etkisiyle bile karşılaşabiliyoruz. Kompakt, Innervisions, Hot Creations ve Dynamic gibi dünyanın önde gelen pek çok plak şirketiyle iş birliklerine imza atan Hunter/Game bir röportajda yoğun turne temposuyla nasıl başa çıktıları sorulduğunda verdikleri cevap ise tebessüm ettiriyor: “Really easy… an apple a day keeps the doctor away.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir