Röportaj: Gadi Mitrani | Yaratıcı Müzik & Daha Fazlası

Genç yaşından beri müzik dünyasıyla iç içe bir hayat süren Gadi Mitrani röportaj serimin yeni konuğu oldu.

Ev partilerinden öne çıkan gece kulüplerine kadar uzanan bir performans geçmişine sahip olan Mitrani’nin house, tech-house ve progressive house ağırlıklı setleri çok seviliyor. Kariyeri boyunca New York gibi noktalarda da yaşayan sanatçı pek çok başarılı isim tarafından da desteklenmiştir. İstanbul’da da oldukça tanınan Gadi Mitrani’yi her Cumartesi 21:00’de FG 93.7 üzerinden dinleyebilirsiniz.

Kendisi ayrıca geçtiğimiz Ocak ayında “Ocean Breeze” adlı yeni bir EP de çıkardı. EP içerisinde 4 adet parça bulunuyor.

Bayram döneminde gerçekleşecek Electronica Festival kapsamında performans sergileyecek olan Gadi Mitrani ile etkinlik öncesi kısaca sohbet ettim; müzik ve kariyer üzerine konuştuk.

Electronica Festival hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Merhabalar, öncelikle röportaj talebimi kabul ettiğin için çok teşekkürler. Kısaca kendinden bahsedebilir misin? Ne kadar zamandır müzik ile ilgileniyorsun?

Ben teşekkür ederim. Kendimi bildim bileli her zaman müzik dinlemek en sevdiğim şey oldu. DJ’liğe kaset döneminde arkadaşlarımın ev partilerinde çalarak başladım, sonra işi geliştirip pikaplarla evde pratik yapmaya başladım. 13 yaşında house müzikle tanıştım ve her geçen gün elektronik müzikle daha çok ilgilenmeye başladım.

Genelde kendini hangi tarza daha yakın hissediyorsun?

DJ’lik yaparken çaldığım mekana ve dinleyiciye göre deep house, progressive house, tech-house çalıyorum.. Prodüksiyonlarım genelde progressive house ve deep house…

Senin için bu ana kadar kariyerinde “doruk noktası”, bir başka deyişle “zirvede olduğunu hissettiğin an” hangisiydi? Böyle bir anın varsa bizimle paylaşabilir misin?

2015 yılında Kompakt KX’de yayınlanan “Key of Stillness” parçam kariyerimde çok önemli bir basamak oldu. Çünkü bu parçadan sonra çok iyi plak şirketlerinden parçalarım yayınlandı ve bu parçalar ünlü isimler tarafından desteklendi.

Kariyerin boyunca dünyanın çeşitli noktalarında performans sergiledin, senin için en özel hangisiydi? Ve hangi mekandı?

WMC Miami de DJ’lik yaptıgım dönem ve ayrıca bu yaz 28 Temmuz tarihinde Çesme’de Maia’da Guy J ile kabini paylaşacak olmam benim için çok değerli.

Good time with talented @guymantzur , See you in Cesme my friend.

gadimitrani (@gadimitrani)'in paylaştığı bir gönderi ()

Son olarak, bayramda sen de Çeşme’de gerçekleşecek olan Electronica Festival kapsamında performans sergileyen isimler arasındasın. Bu festival hakkındaki düşüncelerin neler?

FG 2004 yılından beri Electronica Festival’ı yapıyor ve bugüne kadar istikrarlı festivaller yapmış bir ekip. Hem organizasyon kalitesi hem de müzik kalitesi en üst seviyede. Bu işi yapan en iyi ekip olduğunu düşünüyorum. Bu ekibin bir parçası olmak gerçekten gurur verici. Ayrıca çalacak sanatçılar arasında en çok sevdiğim DJ ve prodüktörlerden biri Guy Mantzur ile de kabini paylaşacağım için heyecanlıyım.

Interview in English, please click here.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir