Röportaj: Karmon | Dans Pistinin Gerçek Sesi

Müziğe erken yaşlarda başlayan Karmon kazandığı deneyimlerle hem müzik listelerinde hem de hayranlarının kalbinde önemli bir yer kazandı. Biz onu özellikle büyük yankı uyandıran “Wowshit” gibi başarılı parçalarından tanıyoruz.

Performans sergilediği gecelerde dans pistindekilere bir an bile olsun mola verdirtmeyen Karmon, 5 Mart 2016 Cumartesi gecesi onu görmeyi en sevdiğimiz yer olan indigo’ya geliyor. Kendisiyle indigo’daki performansı öncesi bir röportaj gerçekleştirme şansı buldum.

Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğin için teşekkür ediyorum! Röportaja “Turning Point” ve “Wowshit”’ten şu ana kadar olan müzikal evrimini nasıl tanımladığını sorarak başlamak istiyorum.

O zamanlar müzikte aslında bir yönüm yoktu. Salim bir kafayla sadece müzik yapıyordum ve hiçbir şekilde sınırlı hissetmiyordum. O anda hissettiğim ve sevdiğim şeyi yapıyordum. 2 – 3 yıl sonra, o belirli tarz artık bana zor gelmiyordu bu yüzden yeni sesleri ve fikirleri tekrardan denemeye başladım, halen bu süreçten keyif alıyorum.

İnsanlar yeteneğinden bahsettiğinde, bütün yorumlar her daim olumlu yönde oluyor. Başlıca ilham kaynakların neler ya da stüdyodayken sana en çok kim ilham veriyor?

Bu zamana kadar tepkiler hep güzeldi. Tabii ki olumsuz yorumlar da oluyor. Onların da olması gerekiyor, kimse mükemmel değil.
Stüdyoda ise zaman zaman ilham doğallıkla geliyor. Sanırım sahip olduğum donanım benim her zaman yaratıcı olmama yardımcı oluyor. Canlandırıcı ve eşsiz bir tarza sahip olan sanatçılar da bana ilham veriyor, dinlediğim bütün müzikler yani.

Müzikal serüvenine başlamadan önce katıldığın en iyi parti hangisiydi?

Müziğe çok erken başladım. Kulüplere girmeme izin yoktu ama çoktan o kulüplerde çalıyordum. Birçok partiye katıldım ama en iyisinin hangisi olduğuna karar veremiyorum. CLR plak şirketine bağlı olan çocukların (Chris Liebing, Brian Sanhaji, Monoloc vb…) çaldığı pek çok etkinliğe katıldım. Onları çok sevdim ve hala seviyorum.

Şu anda turnede misin? 10 Years Diynamic kapsamında Berlin’de ve daha sonra Amsterdam’da gerçekleşecek olan performanslarını biliyorum. Bunlar hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir misin?

Evet. 10. Yıl Dönümü bu sene gerçekleşiyor, Diynamic için çeşitli şehirlere gideceğiz 🙂 Ayrıca sanatçılarla 2 – 3 adet etkinlik de olacak. İlki gelecek ay Berlin’de. Cumartesi Ritter Butzke’de ve Pazar Watergate’de. Çok yoğun ama eğlenceli 2 gece olacak. Birkaç hafta sonra, Diynamic ekibinin bir kısmıyla Brezilya & Arjantin turu gerçekleşecek ve sonrasında bu sene yağmurlu geçmemesini umduğum Amsterdam’da Diynamic Festival olacak (gülüyor).

2 sene önce İstanbul’da, aslında indigo’da gerçekleştirdiğin performans gecesine katılmıştım, gerçekten inanılmazdı. İstanbul halkıyla yeniden karşılaşacağın için heyecanlı mısın? Hayranlarına bir mesaj yollamak ister misin?

Bunu duymak gerçekten güzel! 🙂 Indigo’da çalmak benim için bir zevk ve her seferinde tekrar buraya geldiğim için çok mutluyum. Buradaki kalabalığı ve ortamı seviyorum ve onlarla gerçekleştirdiğim her etkinlikten keyif aldım. Geri dönmek ve tekrar sonuna kadar kalmayı iple çekiyorum.

Interview in English, please click here to read.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir