Röportaj: Metodi Hristov | Kim Bu Adam?

Röportaj serimin sıradaki konuğu komşu Bulgaristan’ın taze çıtırlarından biri olan DJ ve prodüktör Metodi Hristov.

Elektronik müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Hristov, özellikle tech-house prodüksiyonlarıyla büyük bir başarı yakaladı. Farklı tarzları özenle birbirine karıştırarak Glasgow Underground adlı plak şirketinin dikkatini çekti. Hristov’un parçalarını kendi şehrinden ziyade İngiltere topraklarında daha çok duyabilme şansınız mümkün.

1- Yoğun takvimine rağmen röportaj davetimi kabul ettiğin için teşekkürler öncelikle! Nasılsın, son zamanlarda neler yapıyorsun, bize biraz anlatmak ister misin?

Selam! Benim için bir zevk, davet için teşekkürler! Evet, bu sıralar çok yoğunum. Bir sürü prodüksiyon var ve çok fazla seyahat ediyorum. Şu anda çok mutluyum – belki de hiç olmadığım kadar. Hayal ettiğim ve planladığım her şey şu anda gerçek olmaya başlıyor.

2- 2014 yılında çıkardığın “Step Outside” adlı parçan gerçekten çok güzel. Geçtiğimiz sene senin için çok başarılı bir seneydi diyebilir miyiz?

Teşekkürler! Evet, kesinlikle! 2014 çok başarılı bir yıldı ama hep ileriye bakıyorum, sanırım 2015 daha da başarılı bir yıl olacak.

3- Glasgow Underground adlı plak şirketiyle nasıl tanıştın ve çalışmaya başladın?

Kevin Mckay bir remix isteği için bana ulaştı. Sonra da bir orijinal parça için. Ve işte buradayız.

cisetta-interview-metodi-hristov-2015-2

4- Benim izlenimlerime göre, İstanbul’da belli bir kitlen var, özellikle çoğu arkadaşım senin parçalarına bayılıyor. Ne düşünüyorsun bu konu hakkında?

Bu beni gerçekten mutlu ediyor!

5- Kendine has bir müzik tarzın olduğu aşikar, en başından beri bu tarzda mı ilerliyordun?

Hayır, en başta daha hafif ve biraz da commercial (ticari) müzik üretiyor ve çalıyordum. Sanırım tarzım yıllar geçtikçe şekil aldı. Bu zaman alıyor ve yıllar boyunca kendi zevkinin ve deneyiminin temeline göre ve dünyayı kendi gözlerinden -başka bir deyişle- kendi iç dünyandan nasıl gördüğüne göre inşa ediliyor. Ayrıca -benim durumumda- tarz deneyimim, zevkim ve kendi iç tutumum gibi hiç durmadan değişen ve şekil alan bir şey.

Biraz da iç dünyana inelim ne dersin?

– Başka bir meslek sahibi olma şansım olsa astronot olurdum.

– Dünya turu yapsan ilk durağım gerçekten neresi olur bilmiyorum.

– Bir müzik türü yaratsam bunun adı Metodi Hristov olurdu 😀

Interview in English, please click here to read.

One thought on “Röportaj: Metodi Hristov | Kim Bu Adam?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir