Röportaj: Miyagi | Derin, Hipnotik & Melodik

Yetenekli bir sanatçı olarak tanınan Miyagi, derin, hipnotik ve melodik parçalarıyla birleşen eşsiz tarzıyla öne çıkmayı başaran bir isim. Kendisi Katermukke, Einmusika ve SOSO gibi dünyaca tanınan plak şirketleriyle pek çok çalışma da gerçekleştirdi. Dünyanın dört bir yanında performans sergileyen Miyagi’nin performansı sırasında dans edenleri büyülediği su götürmez bir gerçek.

Bildiğiniz gibi u.nite tarafından düzenlenen Into The Woods festival başlamak üzere. Festival Matthias Meyer ve Gardens of God gibi pek çok ismi dinleme olanağı sunuyor: Miyagi de onlardan biri! Performansı öncesi Miyagi ile röportaj yapma fırsatı buldum.

Festival hakkında detaylı bilgi ve bilet satın alma için buraya tıklayabilirsiniz.

Interview in English, please click here.

Bu röportajı kabul ettiğin için teşekkürler! Son zamanlarda neler yapıyorsun bize biraz bahsedebilir misin?

Geçtiğimiz haftalarda Amerika ve Güney Afrika tarafında turnedeydim. New York, Cape Town ve Afrikaburn Festivali’nde çaldım. Bunun yanı sıra ikinci albümüm üzerine yoğunlaşıyorum. Eğer her şey yolunda giderse albümüm yıl sonuna doğru çıkmış olacak.

Çalmaya başladığın an şu ana dek yolculuğunu nasıl tanımlarsın?

Bu iniş ve çıkışlarla dolu, nefretin daha az, sevginin daha çok olduğu, asla kaçırmak istemeyeceğim bir yolculuk.

Müzikal kariyerin boyunca pek çok büyük festivalde çaldın. 2016 yılında Burning Man’de çalarken nasıl hissettiğini, neler düşündüğünü merak ediyorum. Setin harikaydı.

Burning Man’de geçirdiğim zaman her daim özel ve kelimelerle anlatılması zor. 3 yıldır Kazbah sahnesinde çalma olanağına sahibim ve 2016 yılında güneş doğarken bir set çaldım. Bunun için çok heyecanlıydım çünkü sabah saatleri her zaman büyülü anlarla dolu. İnsanları dans ederken, dinlenirken ya da güzel güneşin doğuşunu seyrederken müzikal bir yolculuğa çıkarabiliyorsun.

Gelecek için planların neler? Önümüzdeki sene Miyagi’den ne beklemeliyiz?

Anı yaşamak benim en sevdiğim şeylerden biri, bu sebeple 2018 ya da 2018’da neler beklediğimi ben de bilmiyorum. Bu sene işler yolunda giderse albümümü bitirmeyi planlıyorum,

Son olarak, Türkiye’de Into The Woods festivalinde performans sergilemeye hazırlanıyorsun. Heyecanlı mısın? Festival katılımcılarına bir mesajın var mı?

Into The Woods kapsamında performans sergileyeceğim için çok heyecanlıyım. Line-up harika ve festival yeri inanılmaz. Güzel vakit geçireceğimize eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir