Röportaj: Virvi | Gerçek Yeteneklerin Sergilendiği Bir Alan

Son zamanlarda Türkiye’de bildiğiniz gibi pek çok farklı girişimler ortaya çıkmaya başladı. Cesaretli ve kendinden emin pek çok farklı insanın ortaya çıkardığı çeşitli projeler sayesinde bizim de olaylara bakış açımız gün geçtikçe değişmeye başladı. Virvi adlı uygulamada kendine güveni olan ama yeteneklerini sergilemeye çekinenler için oldukça ideal bir platform olarak öne çıkmaya başladı; daha geçen gün sesi güzel olan bir arkadaşımla konuşuyorduk, yeteneğini nasıl sergilemeye başlayabileceğini konuşuyorduk ve birkaç gün sonra böyle bir app ile karşı karşıya geldim. Demek istediğim nokta şu, eğer kendine güvenin varsa ama kendini ve sahip olduğun eşsiz yeteneğini ortaya çıkartmakta tereddüt ediyorsan, belki de bu app tam sana göre bir fırsat.

Virvi’yi ve Virvi’nin kurucusunu daha yakından tanımak için Altuğ Aynur ile kısa bir sohbet gerçekleştirdim. Detaylar için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz 🙂

cisetta-roportaj-virvi-app

Merhabalar, biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde yatılı olarak okudum. Çocukluğumdan beri üniversiteyi Amerika’da okumak istiyordum. Bu hayalimi gerçekleştirmek için de İngilizce ders eğitimi olanağı sunan bir liseyi seçtim. Üniversite için Amerika ve Avrupa’da birkaç okula başvuru yaptım. Kabul aldığım okulları gezdikten sonra Boston Üniversitesi’nde okumaya karar verdim. Boston Üniversitesi’nde finans ve girişimcilik üzerine çift dal bitirdim. Daha sonra yüksek lisansımı da Harvard Üniversitesi’nde genel yönetim üzerine yaptım.

Virvi nasıl ortaya çıktı?

Üniversite yıllarımda arkadaşlarımız arasında uygulama çıkarma fikri mevcuttu. Türkiye’ye döndükten sonra aile işimizde çalışmaya başladım. 1.5 yıl çalıştıktan sonra kendi işimi kurmak istedim. İlk olarak restoran sektörüne giriş yaptım. Türkiye ve Amerika’da restoran açtım. Bu işlerimi düzene soktuktan sonra üniversitede yapmak istediğim uygulama işine girmek istedim. O dönemde konuştuğum arkadaşlarım kendi uygulamalarını çıkarmışlardı. Ben de hızlı bir şekilde kendi fikrimi hayata geçirmek istedim ve bunun için çalışmalara başladım. 3 aylık bir yazılım sürecinden sonra ilk ürünümüzü Apple Store’a çıkarmıştık.

Virvi ne anlama geliyor?

Virvi Viral Video’dan türetilmiştir.

(Virvi'nin Facebook sayfasından)
(Virvi’nin Facebook sayfasından)

Kurduğunuz bu proje tam olarak nasıl bir amaç üzerine kurulu?

Herkesin televizyonda bir yetenek yarışması yada şarkı yarışmalarına katılma fırsatı olmuyor. Bizim uygulamamız ile insanlar evlerinden videolar çekerek bu yarışmalara katılabiliyor ve kazandıkları takdirde para ödülü kazanıyor. Bunun haricinde şarkı yarışmasını kazananlar single çıkarma fırsatı ve ünlülerle tanışma fırsatı yakalıyor.

cisetta-roportaj-virvi-app

App üzerindeki yarışmaları nasıl ve neye göre belirliyorsunuz? Yarışmalar hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

App üzerindeki yarışmaları günümüzde populer olan konuları baz alarak belirliyoruz. Aynı zamanda kullanıcılarımızın fikirlerini alıp katılım oranı yüksek olabilicek konular üzerine yoğunlaşıyoruz.

Şu anda en iyi ses yarışması ve en komik video yarışması olmak üzere iki kategorimiz var. İleride bunlara en iyi stil yarışması, en iyi yetenek yarışması gibi pek çok kategori getirmeyi planlıyoruz. Yarışmanın kazananları uygulama üzerinden en fazla beğeni alan kullanıcımız oluyor. Yarışmaların kazananlarını gene kullanıcılarımız belirliyor. En iyi ses yarışması ve en komik video yarışmasını kazanan kullanıcılarımız para ödüllerinin sahibi oluyor. Bunun yanı sıra, en iyi ses yarışmasını 500 ve üstü beğeni alarak kazanan kullanıcılarımız single yarışmasına katılmaya hak kazanıyor. 25 en iyi ses yarışması kazanan kullanıcımız ve Virvi jürisi tarafından seçilen 7 kullanıcımız gene kendi aralarında yarışıyor ve bu yarışmayı kazanan kullanıcımıza single çıkartıyoruz.

Virvi Sosyal Medya Hesapları

Virvi Facebook
Virvi Twitter
Virvi Instagram

Virvi uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir