Seyahatlerinize İlham Kaynağı: TROVER

Seyahatlerinize hem ilham kaynağı hem rehber olabilecek bir uygulama olan Trover, mini bir Instagram ve Trip Advisor tadında.

Rich Barton ve Jason Karas tarafından kurulan ve “Discover the best of everywhere” mottosuyla ilerleyen Seattle merkezli bu girişim, seyahat eden insanların yüksek çözünürlükteki fotoğraflarını paylaşabileceği bir platformdur. Uzaktan baktığımızda tipik sıradan bir uygulamaya benzese de, hikaye çok başka. Burada kullanıcılarının paylaştıkları deneyimler sayesinde mükemmel seyahat fikirlerinin oluşturulması hedefleniyor. Ek olarak başkalarının fotoğraflarını beğenebilir, ilginç hesapları takip edebilir ya da diğer kullanıcılarla paylaşmak adına farklı listeler oluşturabilirsiniz.

cisetta-trover-1

Hemen gidip kendime bir hesap açtım tabii ki. Fotoğrafı yükledikten sonra konum belirledim ve fotoğrafı “Discoveries” kısmına yükledim. Aynı konuma tıklayınca daha birçok insanın da paylaşımlarını görüp, o yer hakkında yazılan kısa açıklama yazılarını görebiliyorsunuz fotoğrafın altında. “Explore” kısmında ise gördüğüm her paylaşımın hem kalitesi hem içeriği
şahane. “Nearby” kategorisinde ise bulunduğunuz konuma yakın yerler hakkında bilgiler ve görseller hakkında bir fikir edinebiliyorsunuz. Benim hoşuma giden en güzel kategori ise “Been There Too”; diyelim daha önce bulunduğunuz bir yerde çekilmiş bir fotoğrafa denk geldiniz, listeye ekle kısmındaki bu kategoriyi seçerek havanızı rahatça atabilirsiniz!

Bazılarının hoşuna gitmeyecek bir özellik ama Trover filter kullanımına izin vermiyor, bu da paylaşın fotoğrafların eşsiz ve özgün olmasını sağlıyor aslında. Bahsettiğim şeyler ilginizi çektiyse şayet, Trover’ı iPhone, iPad veya Android telefonunuz için indirebilirsiniz, web hali de mevcut.

iOS App Android App

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir