Türkiye’de Gerçekleşecek Festivaller | 2017

En sevdiğim zamanlar geldi çattı! Kışın kabuğumuza çekildik, çoğumuz işlerle güçlerle uğraşırken bir kısmımız ise okul ve ders içinde boğulup durdu. İlk cemre de düşmüşken geleneksel festival rehberimi yazmazsam olmazdı!

Sonar Istanbul gibi dünyaca ünlü festivallerin yanı sıra her sene iple çektiğimiz etkinliklerin de bizi yalnız bırakmadığı bu dönemde hepsine gitmek isteyebilirsiniz! “Off, amma az festival varmış bu yazıya bakarsak” diye de düşünmeyin sakın; daha Electropol Festival gibi pek çok etkinliğin bu yılki detayları henüz duyurulmadı, ben bu gönderiyi muhtemelen açıklandıkça güncelliyor olacağım.

Şimdiden güzel vakit geçirmeniz dileğiyle!

Sónar İstanbul | 24-25 Mart 2017

Ülkemizde ilk defa gerçekleşecek festival Zorlu PSM’de tam anlamıyla bir müzik deneyimini sizlere sunmaya hazırlanıyor. İki gün sürecek festivalde Roisin Murphy, Nina Kraviz, HVOB, Weval, Moderat ve Honne gibi dünyaca ünlü isimlerin performanslarının yanı sıra müzik ile alakalı konferans ve atölyelere de ev sahipliği yapıyor. Etkinlik mekanında SonarClub – Ana Tiyatro, RBMA Stage – Studio ve SonarHall – Drama Sahnesi alanları mevcut olacak. Festivalin biletlerini Biletix’ten temin edebilirsiniz, sınırlı sayıda öğrenci biletleri 170 TL ve tam biletler 200 TL.

Facebook Event

XJAZZ Festival 2017 | 12-15 Nisan 2017

Geçtiğimiz zamanda da düzenlenen XJAZZ adlı festival bu sene hem İstanbul hem de Ankara’da gerçekleşiyor. 12-15 Nisan tarihlerinde hem İstanbul hem de Ankara’da düzenlenen etkinliğin Federal Coffee Company, IF ve Kite gibi mekan destekçileri de bulunuyor. Etkinlik detayları henüz açıklanmadığı için Facebook sayfalarını takip etmekte fayda var.

Facebook Event – Ankara Facebook Event – Istanbul

Magic Break – Peace & Unity | 20-23 Nisan 2017

Her sene gençlerin heyecanla beklediği Magic Break bu sene de harika geçeceğe benziyor. Her sene başarılı isimlerin performans sergilediği ve Antalya – Pegasos Resort adlı tesiste düzenlenen festivalde bu kez Quintino, Coyu, Zatox, Route 94, Volac ve Sailor & I gibi isimlerin yanı sıra yerel sahnemizin öne çıkan DJ’lerinden Deniz Kabu, Sercan Yanbay ve Jack In The Box gibi isimler de set başına geçiyor. Biletleri buradan temin edebilirsiniz, 1. faz biletler satışta!

Facebook Event

Electropol Festival | 29 Nisan 2017 | 14 Mayıs 2017

Senelerdir oldukça başarılı organizasyonlara imza atan Electropol Festival, bu sene müzik sevdalıları ile 2 defa karşılaşmayı planlıyor. 29 Nisan’da Maslak Arena’da gerçekleşecek festival 14 Mayıs tarihinde ise İzmir Arena’da. Festivalin etkinlik sayfaları yeni açıldığı için açıklanacak diğer bilgileri festival sayfasından takip edebilirsiniz.

Facebook Event – Istanbul Facebook Event – Izmir

Into The Woods | 12-14 Mayıs 2017

u.nite tarafından düzenlenen festival 3 gün boyunca Şirince’de doğayla iç içe bir atmosferde katılımcılarını ağırlıyor. Müzik, spor ve güzel enerji dolu etkinliğin biletleri henüz satışa çıkmadı. Detaylar için etkinlik sayfasını takip edebilirsiniz.

Facebook Event

Parkfest | 13 Mayıs 2017

Bu festival sizce de her sene çok eğlenceli geçmiyor mu? Yine bahar aylarında KüçükÇiftlik Park adlı konser alanında düzenlenen Parkfest’in bu sene kimleri sahnede ağırlayacağı henüz bilinmese de herkes şimdiden oldukça heyecanlı. Biletler Biletix üzerinden satın alınabiliyor.

Facebook Event

Chill-Out Festival | 20-21 Mayıs 2017 | 14-15 Temmuz 2017

12 senedir pek çok müzik severin en sevdiği festival olan Chill-Out Festival bu sene de efsane bir programla karşımıza çıkacağa benziyor. 20-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul – Life Park’ta ve 14-15 Temmuz 2017’de Xuma Yalıkavak’ta gerçekleşecek olan etkinliğin biletleri Biletix üzerinden temin ediliyor. Etkinliğin İstanbul ayağında Matthias Meyer, Cem & Rg, Sébastien Casanova, Baby Vulture ve Satori gibi isimler performans sergiliyor. Bodrum ayağının detayları ise henüz açıklanmadı.

Facebook Event – Istanbul Facebook Event – Bodrum

Electronica Festival | 25-26 Haziran 2017 | 29-30 Temmuz 2017

Geçen sefer dopdolu geçen festival hem İstanbul hem de Çeşme’de gerçekleşmişti hatırlarsanız. Festivalin Çeşme’deki etkinliği Alaçatı Beach Resort & Spa’da gerçekleşecek, İstanbul için henüz detaylar açıklanmadı. Çeşme gecelerinin ne kadar hızlı ve eğlenceli geçtiğinizi hepimiz biliyoruz, ben özellikle Çeşme için oldukça heyecanlıyım, İstanbul etkinliğinin detaylarını ise sabırsızlıkla bekliyorum, öğrenir öğrenmez burayı da güncelleyeceğim.

Facebook Event – Çeşme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir