Türkiye’de Gerçekleşecek Festivaller | 2018

İşte yılın en sevdiğim dönemi: festival sezonu! Güneş yüzünü daha fazla göstermeye başlamışken gelenekselleştirdiğim festival rehberimi hızlıca hazırladım.

Global ve yerel festivallerin sayısı geçen seneye kıyasla oldukça artmış durumda. Henüz çoğu festivalin detaylı programı açıklanmamış olsa da biletler satışta. Benim önerim şimdiden beğendiğiniz festivalde yerinizi ayırtmanız. Detaylar açıklandıkça bu yazıyı güncelleyeceğim, takipte kalın.

Şimdiden güzel vakit geçirmeniz dileğiyle!

6-8 Nisan 2018
Sónar İstanbul 2018 @ Zorlu PSM

Geçtiğimiz sene İstanbul’da ilki düzenlenen Sónar İstanbul tekrar gerçekleşiyor. 6-7 Nisan tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen etkinlik kapsamında global ve yerel müzik dünyasının önde gelen isimlerinin performanslarına canlı tanık olabilir ve bunun yanı sıra müzik, yaratıcılık ve teknoloji alanından pek çok ismi Sónar+D’de dinleme olanağı bulabilirsiniz. Biletler Biletix’te.

Facebook Event
11-15 Nisan 2018
XJAZZ Festival İstanbul 2018

XJAZZ Festival 4. yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenleniyor. Festivalin bu seneki odak noktalarından birisi her üç şehirde düzenlenecek XJAZZ Lab çatısı altındaki atölye çalışmaları ve paneller olacak. Programlar bir hayli dolu, detaylar için mutlaka ilgili şehirlerdeki etkinliklere göz gezdirmekte fayda var. Benim favorilerim arasında KLEIN’da Matthias Meyer ve Kırım Kilisesi’ndeki Analog Kültür etkinliği var.

Facebook Event
21 Nisan 2018
Shuumatsu 週末 Festival 2018

Shuumatsu yine farklı kültürlerin öne çıkan isimlerini bir araya getiriyor. Festivalde performansların yanı sıra kimono ve benzeri noktalar da sizi bekliyor olacak. Detaylı bilgi için etkinlik sayfasını takipte kalmakta fayda var.

Facebook Event
21-24 Nisan 2018
Magic Break Festival 2018 @ Antalya

Uzun senelerdir düzenlenen Magic Break bu sene de başarılı bir line-up ile karşımıza çıkıyor, detaylar etkinlik sayfasında. Konaklamalı biletler satışta çıktı bile. Festival 21-24 Nisan tarihleri arasında düzenleniyor olacak.

Facebook Event
2-13 Mayıs 2018
Zorlu PSM Caz Festivali @ Zorlu PSM

İkinci yılında bu festival dopdolu! 12 gün boyunca, her gün 4 farklı sahnenin aktif olarak kullanılacağı festivalde 30’dan fazla konser, atölye ve plak pazarı yer alacak. Festival kapsamında Polo & Pan, Stacey Kent ve Patrick Wolf gibi isimler performans sergiliyor. Biletler Biletix’te.

Facebook Event
10-13 Mayıs 2018
Uluslararası Bergama Tiyatro Festivali @ Bergama

Bu etkinlik önerisi tiyatro sevdalıları için geliyor: Bergama’da uluslararası bir tiyatro festivali doğuyor! Tarihi takviminize not edin, detaylar yakında.

Facebook Event
14 – 19 Haziran 2018
Cappadox Festival 2018 @ Kapadokya

Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava deneyimi sunan Cappadox Kapadokya’da gerçekleşiyor! Coğrafyadan ilham alan, Cappadoxlular’la birlikte şekillenen tema ve program detayları yakında açıklanacak.

Facebook Event
24 Haziran 2018
SUNDAZE Festival

Yazın düzenlediği etkinlikler ile öne çıkan SUNDAZE önümüzdeki yaz sezonunda bu kez bir festival ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Detaylar için takipte kalın.

Facebook Event
20-21 Temmuz 2018
Chill-Out Festival Bodrum 2018

Chill-Out Festival, 20-21 Temmuz’da Xuma Yalıkavak ev sahipliğinde 4. kez Bodrum’da! Her sezon 3 ayrı şehirde gerçekleştirilen Chill-Out Festival, bu yıl da 20-21 Temmuz Bodrum buluşmasına ek olarak 11 Ağustos’ta Çeşme’de ve 15-16 Eylül tarihlerinde İstanbul’da olacak. Line-up ve programlar henüz açıklanmadı. Biletler Biletix’te.

Facebook Event
27-29 Temmuz 2018
Bozcaada Caz Festivali 2018

Geçtiğimiz sene oldukça ses getiren bir organizasyona imza atan festival bu yaz da bizlerle olacak. Bu sene müzik programına ek olarak atölyeler, sosyal projeler, gastronomi ve adanın farklı noktalarında etkinlikler de katılımcıları bekliyor olacak. Biletler Biletix’te.

Facebook Event
28-29 Temmuz 2018
100% Music presents Electronica Festival Istanbul 2018

En sevilen festivallerden biri olan Electronica Festival bu sene de heyecanla beklenen festivaller arasında. Her yıl 2 ayrı şehre uzanan Electronica Festival, bu yıl 28-29 Temmuz İstanbul buluşmasının ardından 22-23 Ağustos’ta Çeşme’de düzenlenecek. Program ve line-up için takipte kalın. Biletler Biletix’te.

Facebook Event
4 Ağustos 2018
Diynamic Festival Istanbul 2018 @ KAFES

Diynamic Festival harika bir program ile karşımıza çıkıyor. KAFES’te düzenlenecek festival kapsamında Solomun, Adriatique, Kollektiv Turmstrasse, HOSH, Magdalena, Johannes Brecht, Karmon, Undercatt, Lehar, Musumeci, Andy Bros ve Magit Cacoon set başına geçecek. Biletler henüz satışa çıkmadı.

Facebook Event
8 Eylül 2018
Istanbul Rooftop Festival 2018

Geçtiğimiz etkinlik ile oldukça ses getiren festival bu sezon da bizlerle. Şehrin farklı noktalarında pek çok ismin set başına geçmeye hazırlandığı festivalin programı henüz açıklanmadı. Biletler mobilet.com’da.

Facebook Event
TBC
Big Burn Istanbul 2018

Geçen sezon Temmuz ayında harika bir etkinliğe imza atan Big Burn’ün programını duyurmasına çok az kaldı. Detaylar için Facebook ve Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

Facebook Event

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir