2016’da Gidilmesi Gereken Yurtdışı Festivalleri

Her sene bakıp bakıp gitmek istediğiniz festival hayalinizi artık gerçekleştirmenin zamanı gelmedi mi sizce? Yoğun iş temposundan ve sınavlardan sonra kendinizi şöyle bir ödüllendirin, birkaç günlüğüne şehri terkedin ve kendinizi güzel müziğin kollarına bırakın. Bu hayali gerçekleştiren her arkadaşım yurtdışında gittiği festivalde ne kadar güzel vakit geçirdiğini anlattı. Henüz ben de yurtdışında herhangi bir etkinliğe katılmadım ama ilk hayalim Primavera. Bol festivalli, bol danslı bir sene geçirmeniz dileğiyle 🙂

Horizon Festival

cisetta-2016-yurtdisi-festival-horizon-bansko

Bu kadar yetenekli ismin çok ama çok yakınımızda, Bansko’da aynı gecede bulunacak olması sizce de harika değil mi? Çoğunuz henüz yeni Bansko’ya gitmiş olabilir, vize süreniz dolmadıysa bir ziyareti daha düşünmelisiniz. 12 Mart 2016 tarihinde Bansko Winter Resort’ta düzenlenecek olan Horizon’da Ame, John Talabot, güzeller güzeli Nina Kraviz, Kink ve daha pek çok başarılı isim set başına geçiyor.

Event Information

10 Years Diynamic

cisetta-2016-yurtdisi-festival-diynamic-10-years-berlin

Festival gibi festival! Yazın Suma Beach’de de gerçekleşen Diynamic, 9 Nisan’da 10.yılını techno’nun, house’un kısacası müziğin kalbi Berlin’de kutluyor. Ritter Butzke & Watergate’de gerçekleşecek partilerin after’ları kaçmaz. Line-up’da Diynamic ailesinin sevilenleri Solomun, H.O.S.H., Adriatique, Kollektiv Turmstrasse, Stimming var, daha bitmedi; Karmon, NTFO gibi ses getirmiş DJ’ler de bu festivalde.

Event Information

Primavera Sound

cisetta-2016-yurtdisi-festival-primavera-barcelona

Barselona’nın ruhuyla bütünleşen organizasyon müzik sevdalılarının uzun bir süredir vazgeçilmezi. Çiçek gibi festival Primavera Sound 4 Haziran’da Barselona’da Parc del Fòrum’da gerçekleşiyor. Line-up’ı tek tek saymak çok uzun bir ömür alabilir, ancak şunu demek isterim ki eğer gitme imkanınız varsa Primavera’yı kaçırmamalısınız.

Event Information

Wild Life Festival

cisetta-2016-yurtdisi-festival-wildlife-brighton-city-airport

Şimdi geldik İngiltere’ye. Çoğumuz “Skins” gibi dizilerden oranın gençlik ruhuna aşinayız; saatlerce süren partiler, sonu gelmez danslar ve dahası. Disclosure, Rudimental, Carl Cox, Tiga, Patrick Topping, Maribout State gibi isimlerin sahne alacağı festival 2015 yılında bir ödüle dahi layık görüldü. Wild Life Festival 11 – 12 Haziran arası Brighton City Airport’da düzenlenecek.

Event Information

Sziget Festival

cisetta-2016-yurtdisi-festival-sziget-budapest-hungary

“Island Of Freedom” konseptiyle yola çıkan Sziget, uzun bir süredir en çok tercih edilen yurtdışı festivallerindendir. Bu sene kimler var? Muse, Sigur Rós, M83, Parov Stelar Band, John Newman, Bloc Party, David Guetta ve dahası ve festival tam 1 hafta sürecek! Telefonlar kapalı, şehir karmaşasından uzak bir parti için Budapeşte’ye gitmeyi düşünün derim.

Event Information

Sonus Festival

cisetta-2016-yurtdisi-festival-sonus-novalja-zrce

Hemen hemen her sene görüp iç çektiğim Sonus bu sene de çok güzel bir line-up ile duyuruldu. 21 – 25 Ağustos tarihleri arasında Novalja’da düzenlenecek ve 3 farklı kulüpte geçerli olacak etkinlik Seth Troxler, Martinez Brothers, Dixon, Oliver Koletzki gibi dünyaca ünlü isimleri ağırlıyor. Daha sadece bir kısmı açıklanan line-up için takipte kalmakta fayda var.

Event Information

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir