Keşfet: Çiçek İşleri

Keşfet serisinde bu sefer size Karaköy’de ikinci şubesini açan konsept dükkan Çiçek İşleri’ni tanıtıyorum.

İlk şubesi Kadıköy’de bulunan Çiçek İşleri, ikinci şubesiyle Karaköy’de bir süredir hizmet veriyor. Peki nedir bu dükkan, ne var içinde, neler satışa sunuluyor?

cisetta-cicek-isleri-1

Öncelikle söylemek isterim ki daha içeri girmeden vitriniyle dikkat çekiyor Çiçek İşleri. Dükkana girdiğinizde ise sağdaki raflarda sunulan seramik dekorasyon ürünleri, cicili bicili yastıklar ve hediyelik eşyalar sizi karşılıyor. Benim hemen dikkatimi çeken bunlardı. Ortada bulunan masada ve yanlardaki raflarda duran sevimli kaktüslerin çoğu minik odunların üstüne yerleştirilmiş. Ayrıca cam fanus içinde bulunan kaktüsler -bildiğimiz adıyla teraryumlar da birbirinden güzel.

cisetta-cicek-isleri-3

Çiçek İşleri, kendilerinin deyimiyle “ilginç ve nadir” pek çok ürünü (ahşap sehpalar, defterler, özel tasarım yastıklar…) bulabileceğiniz bir konsept dükkan. Dükkanda karşılaştığınız ürünlerin tamamı yerel sanatçıların eseri -ki buradan da Çiçek İşleri’nin yerel sanatçıları desteklediğini anlayabiliyoruz. Yolunuz muhtemelen Karaköy’e düşecektir, düştüğü zaman bu dükkana uğramayı ihmal etmeyin.

Mumhane Cad. No.51 Karaköy, İstanbul
Facebook: Çiçek İşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir