Beklentilerimizi ve Umutlarımızı İtelediğimiz Bir Yıl Daha

Bu siteyi ilk açtığımda böyle kişisel bir yazı yazmıştım, 2016 o kadar değişik geçti ki, ben de bir şeyler karalamak istedim.

Hepimiz bu sene çok değişik deneyimler yaşadık. Çok fazla olay oldu, ayda en az 2 kez hepimizi etkileyen olaylar yaşamaya başladık, tam her şey düzeldi derken yine kalbimiz acıdı, umutlarımız yerle bir oldu. 2016 içerisinde bu döngü bizi kendi içerisinde etkiledi durdu.

Kendi adıma konuşmak gerekirse, yaptığım iş sebebiyle ben bu olaylardan çok etkilenmeye başladım. Bu kadar üzücü şeyler yaşanırken hayat mükemmel edasıyla işime devam etmek zorunda kaldığım için çoğu zaman utanç duydum ve üzüldüm. Ama hayat “gerçekten” devam ediyordu ve benim de diğer herkes gibi bu döngüye ayak uydurmam bekleniyordu. Bu sene benim için çok hızlı ve aksiyon dolu geçti; 6 senedir okuduğum Galatasaray Üniversitesi’nden sonunda mezun oldum, hemen ardından yaptğım işte daha iyi olmak ve ilerlemek için Yeni Medya üzerine yüksek lisans eğitimime başladı, bir yandan da işler güçler. Harika bir global reklam ajansında çalıştım şimdi yine freelance hayatıma devam ediyorum. Okulda ve karşılaştığım iş ortamlarında çok güzel insanlara denk geldim, çok iyi arkadaşlar edindim. Arkadaş olmanın, aile olmanın değerini yaşım ve zaman geçtikçe daha iyi anlamaya başladım.

Bunları neden anlatıyorum bilmiyorum ama ben de içimi dökmek, anlatmak istiyorum. Böyle güzel şeyler yaşansa da dışarıda olanlar beni içten içe endişelendiriyor, geleceğim ve hatta işimle ilgili neler olacağı hakkında düşünce dalgalarına itiyordu. Herkes “buralardan gideceğim”, “yeni bir yere taşınacağım” diyordu, benim de böyle fikirlerim olsa da yaşadığım şehri, evi ve kısacası İstanbul’u seviyorum. Güneye gitmek de bir çözüm, güneyde yaşamış biri olarak evet oraları da harika ama İstanbul ne kadar son zamanlarda yaralar almış olsa da halen güzelliğini koruyabiliyor.

2016 yılının başına dönüp baktığınızda ne görüyorsunuz? Ben yine heyecanlı ve bir o kadar da endişeliydim, şimdi de öyleyim ancak tekrar ve tekrar söylediğim gibi hayat devam ediyor. Umutlarımızı, beklentilerimizi, sevgimizi, kısacası her şeyimizi yeni bir yıla taşımanın vakti geldi. Bu sene daha güzel geçecek, inanıyorum. Siz de inanın.

Mutlu yıllar şimdiden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir