Laptop İle Çalışabileceğiniz En Güzel Mekanlar

Ne zamandır mekan derlemesi yapmıyordum, malum tekrar özüme, “freelancer” hayatıma döndüğüme göre son zamanlarda müdavimi olduğum yerleri sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bazı mekanlar interneti falan olsa da çok kasıntı olabiliyor, sırf bilgisayarını alıp çalışmaya geldiğin belli diye garson seni gözleriyle azarlayabiliyor, öyle yerlerden koşarak uzaklaşıyorum resmen. Ancak öyle yerler var ki evin gibi sıcacık samimi ortamıyla oldukça keyifli bir çalışma alanı sunabiliyor.

Journey (Cihangir)

Journey, samimi ortamı ve leziz yemekleriyle harika bir yer. Bir yandan yemek yiyip bir yandan çalışmak için ideal, kışın ve yazın sunduğu soğuk ve sıcak çay çeşitleri mutlaka denenmeli. Bir kahve ve bir yemek aldığınızda 30 TL civarı tutuyor. Cihangir Kahvehanesi’nin hemen karşı yolundan devam ettiğinizde ileride sağda kalıyor. Müzikleri de çok güzel bu arada.

Kılıçalı Paşa Mahallesi, Akarsu Caddesi, No 21/A, Beyoğlu, İstanbul
0212 244 89 89

Let’s Make Coffee (Cihangir)

Bu yerin adı eskiden Brew Lab idi ancak değişti, Cihangir’in bir alt sokağında yer alan bu şirin mekanda da her gittiğinizde en az 1-2 kişinin bilgisayarıyla çalıştığını görebilirsiniz. Burada yemek yok ancak tatlıları ve sandviçleri tazedir, kahveleri de lezizdir. Fiyatlar çok pahalı değil ve hareketli caddesi her daim burayı canlı tutuyor.

Kuloğlu Mahallesi, Ağa Hamamı Sokak, No 18, Beyoğlu, Istanbul
0212 243 70 77

Fill Coffeeshop (Kurtuluş)

Evimiz Beyoğlu ve Kurtuluş’un tam arasında kalıyor ancak burada çok fazla mekan yoktu, geçen tesadüfen gokhanmms ile bir sokaktan geçerken burayı farkettik. Küçücük bir mekan ancak o kadar sıcak ve samimi ki ilk görüşte beğendik. Kış çayı ve cappuccino çok iyi ve patlıcanlı böreklere bayıldık. Yolunuz buraya düşerse mutlaka uğrayın.

Bozkurt Mahallesi, Eşref Efendi Sokak, No 64/A, Şişli, İstanbul
0532 560 59 97

Federal Coffee Company (Galata)

Federal o kadar ünlendi ki, ününü Çeşme’lere kadar taşıdı biliyorsunuz. Burası da vazgeçemediğim bir yer, birbirinden farklı kahveleri, kurabiyeleri ve kaliteli müziğiyle Galata Kulesi’nin hemen sağ tarafında kalıyor.

Şahkulu Mahallesi, Küçük Hendek Caddesi, No 7, Beyoğlu, İstanbul
0212 245 09 03

Kolektif House (Levent)

Cafe ve benzeri yerler istemiyor, biraz daha ciddi ama bir o kadar da rahat bir ortam arıyorsanız Kolektif House size göre. Zaman zaman toplantılarım için gittiğim Levent şubesi, diğer şubelerinin aksine daha güzel ve tatil köyü gibi. Gezgin üyeliklere göz gezdirip buraya da gelip çalışabilirsiniz.

Esentepe Mah. Talatpaşa Caddesi No: 5 Levent, İstanbul
0212 924 24 10

Cherrybean Coffees

Karşıya çok nadir geçiyorum, geçtiğimde de güzel yerler keşfetmeye gayret ediyorum. Moda tarafında pek çok güzel yer var ama ben pek bilmiyorum, burayı da tesadüfen buldum. 2 katlı olan mekan genel olarak kahve üzerine kurulu ve kahveleri oldukça kaliteli. Mekanda internet var ve çalışabileceğiniz farklı masa ve sandalye tipleri bulunuyor. Burasını da not edin derim.

Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No 122, Kadıköy, İstanbul
0216 414 76 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir